פחחות וצבע

עבודות פחחות וצבע

להיות מעורבים בתאונת דרכים, זה מצב לא נעים ובמיוחד כשיש נפגעים. בישראל מדי יום מתרחשות תאונות דרכים רבות, כך שכמעט כל אחד מעורב בתאונה במהלך חייו. לאחר ההתנגשות בין הרכבים והיציאה מן ההלם, מגיע הרגע שבו צריך לאסוף את השברים ולהחליף פרטים עם בעל הרכב האחר. לאחר מכן, מדווחים לסוכן הביטוח על הנעשה. עתה צריך לטפל ברכב הנפגע, למשל בעניין פחחות וצבע, אבל היכן כדאי לעשות את התיקון? במוסכי הסדר או במוסכים מורשים?

מוסכי הסדר

אם קרה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, הרי שבוודאי הודעתם על כך לחברת הביטוח דרך סוכן הביטוח. סביר להניח, שהסוכן המליץ לכם על שמאי רכב ועל מוסכים מסוימים מתוך רשימת מוסכים, ואכן שמעתם לעצתו כמו רבים וטובים. רוב חברות הביטוח בוחרות לעבוד עם מוסכים שיש להן הסדר עמם, ומוסכים אלו מכונים מוסכי הסדר. לפי ההסכם ביניהן תיקון הרכב כולל פחחות וצבע ייעשה על פי הוראתה של חברת הביטוח.

מוסכים מורשים

דרך נוספת לטפל ברכב שלכם בעיקר מבחינת פחחות וצבע, היא באמצעות מוסך מורשה. מוסך מורשה הוא קודם כל מוסך הפועל על פי תקנות משרד התחבורה. בנוסף, זהו מוסך העובד תחת זיכיון של יבואן הרכב, כלומר מטפל ברכבים מסוג מסוים בהוראות היצרן שמורה לו יבואן הרכב.

בין המלצה לבחירה

חברת הביטוח יכולה להמליץ לכם על שמאי מסוים ועל מוסך הסדר מסוים, אך בסופו של דבר הבחירה וההחלטה היא שלכם. תוכלו לבקש שמאי אחר (והתשלום עליו עדייו יהיה תחת חברת הביטוח) ומוסך לפי בחירתכם. ההמלצה שלנו, היא להשאיר את הרכב שלכם לטיפול ותיקון בידי מוסך מורשה.

מדוע דווקא במוסך מורשה?

אמנם, בטיפול במוסך הסדר, המבוטחים (אתם) עשויים לקבל מחיר של דמי השתתפות עצמית נמוכים יותר ממוסכים אחרים, אך כנראה שהחלפים שיתקינו לכם ברכב לא יהיו מקוריים, וכנראה אף שלא יעמדו בתקנים של הוראות היצרן. כמו שאתם יודעים, לעתים זול הוא היקר.

חברות הביטוח מעדיפות לחסוך כסף ולהשקיע בתיקון במוסך שיש להן עמו הסדר. בהתאם לכך, ייתכן ולא רק המחיר יהיה מינימאלי יחסית, אלא גם התיקון.בדרך כלל, מוסכים מורשים עובדים בצורה מקצועית יותר מאשר מוסכי הסדר. צוות עובדי המוסך מורשה עוברים הכשרות ומכירים היטב את החידושים הטכנולוגיים ברכב ואת אופי הרכב. הם יודעים איך לעבוד עמו בטיפול שגרתי רגיל ובטיפול הצורך עבודה רבה יותר של פחחות וצבע וכדומה.
במוסך מורשה יש מחלקה מיוחדת העוסקת בפחחות וצבע. מטרת המחלקה היא להחזיר את הרכב למצבו הקודם שלפני תאונת הדרכים והנזק שנגרם לו בעקבותיה.

בשעת מכירת הרכב, בדרך כלל הקונים הפוטנציאלים מבקשים לערוך בדיקה במכון הרישוי לגבי כשירות הרכב לנסיעה, ולגבי עברו ה'רפואי' של הרכב מבחינת תאונות דרכים שעבר במהלך חייו. בבדיקה זו ניתן לראות אם הרכב עבר תאונה, והאם טיפלו בו כמו שצריך. עבודה לא מקצועית נראית בוודאות בבדיקה זו.

בסיום התיקון הרכב חייב לעבור הערכת שמאי לפי חוק. וזאת, על מנת להעריך את שוויו שלאחר התאונה. זכותכם לבחור שמאי שבהמלצת סוכן הביטוח או שמאי אחר שלא בהמלצתו.
לאחר כל ענייני הביטוחים, הפחחות והצבע ושאר התיקונים, הרכב חוזר אליכם. סעו בבטחה והישמרו מפני תאונות דרכים.

צרו קשר