מיזוג אוויר

מיזוג אוויר

מזגן  ברכב בכלל ובקיץ בפרט הוא אחד האביזרים החשובים ביותר. השפעתו מכרעת. היא אינה מתמצה רק בהגברת הנוחות שלנו בנהיגה ובכך שהיא מאפשרת נהיגה ממושכת בתנאים נוחים-  היבט חשוב ביותר כשלעצמו; למיזוג אוויר תקין ברכב יש השפעה ישירה על המצב  הפיזי והמנטלי של הנוהג בו ובתוך כך על שיקול הדעת שלו ועל תגובותיו.
על דרך השלילה מתברר, לאסוננו, כי מספרן של תאונות דרכים בקיץ רב ממספר התאונות הנגרמות בחורף. נתון זה  מחייב בדיקה קפדנית של מערכת מיזוג האוויר בכלל ולקראת הקיץ בפרט על ידי מוסך מורשה.
כל בעל רכב שיש בו מזגן עשוי ונדרש לנקוט פעולות המצמצמות את הסיכוי להתגלעות תקלות במערכת המיזוג:
לאחר עמידה ממושכת של הרכב בשמש, חשוב לפתוח את החלונות ולאפשר יציאת האוויר החם החוצה.
לקראת הקיץ מומלץ לפנות אל ספקי שירות מיזוג אוויר לרכב על מנת לשטוף את המעבה ובכך להסיר את הבוץ ואת הלכלוך שהצטברו עליו.
על מנת למנוע התחממות-יתר, יש לבצע מעת לעת בדיקה של שעון החום של המנוע בזמן פעילות המזגן. אם החום עולה, יש לכבות לאלתר את המזגן.
לאחר שמתברר הקשר הישיר בין תקינותה של מערכת החשמל ברכב לבין תקינות מערכת מיזוג האוויר בו, חשוב שכאשר הרכב שלכם נבדק בבדיקות תקופתיות, קל וחומר כאשר חלה תקלה כל שהיא במערכת החשמל בו, הוא יטופל במרכז שירות מוסמך.
איתור הסיבה לפעילות לא תקינה של מערכת מיזוג האוויר הוא תנאי הכרחי להשבתה לפעילות סדירה, רציפה ותקינה. במרכז שירות שיש בו אנשי מקצוע ייעודיים לטיפול במערכות הרכב החשובות ביותר ניתן לקבל מידע, ייעוץ ובעיקר שירות טיפולים ותיקונים  יסודיים של מערכות החשמל ומיזוג האוויר.

טיפים לשימוש חסכוני במזגן

סעו לאט. זו עצה שחשובה הן בשל היותה בטיחותית והן בשל היותה חסכונית.
בנסיעה בתוך העיר עדיף לנסוע עם חלונות פתוחים על מנת לחסוך בדלק בעוד בנסיעה בין עירונית, שמטבעה היא מהירה יותר, עדיף להפעיל מזגן הואיל ונסיעה בחלונות פתוחים מעלה את ההתנגדות האווירודינאמית וגורמת בהכרח להוצאה גודלה יותר של דלק.
ודאו כי המנוע תקין. סתימות במסננים, פיח, דליפת דלק, ממיר קטליטי או חיישן בלתי תקינים גורמים לצריכת דלק מיותרת.
בשל תלותה של מערכת מיזוג האוויר במערכת החשמל, יש חשיבות עליונה, לא אחת קריטית, לידע של גורם מקצועי מוסמך המטפל במערכות השונות של רכבכם. מרכז שירות, שבו מתבצעים, בין השאר, תיקונים לאחר תאונות מטעמן של חברות ביטוח מובילות במשק, מאפשר לכם ליהנות משירותיהם של אנשי מקצוע מאומנים ומיומנים בטיפול יסודי במערכת החשמל של הרכב ובתוך כך לוודא ולהבטיח את תקינותה של מערכת מיזוג האוויר בו.
מרכז אדיב א. ארמוזה בע"מ, מרכז שירות לרכבי מאזדה ופורד, מציע ללקוחות מכלול שירותים נדרשים לרכב הכוללים בין השאר טיפול מקצועי במערכת מיזוג האוויר.

צרו קשר