חשמל רכב

חשמל רכב

החשמל מהווה בסיס להפעלת הרכב, השימוש בו במכוניות חדשות הולך ומתרחב. למעשה, ככל שהרכב מספק לנהג יותר אפשרויות, הוא רכב שמשתמש ביותר אפשרויות אלקטרוניות. המכוניות המודרניות לא יכולות לפעול ללא חשמל. חשמל מגיע מהמצבר ועובר בעצם לכל חלקיו. המחשב של הרכב מופעל באמצעותו ולמעשה המחשב הוא המקור לכל הפעולות ברכב, הוא "אומר" למשאבת הדלק להעביר דלק למנוע, הוא "אומר" למצמד ברכב אוטומטי שזה הזמן להעביר הילוך ובעצם כל פעולה ברכב מקבלת את הפקודה שלה מהמחשב המרכזי.

חלונות חשמליים

גם בתיקוני חשמל חשוב לפנות למוסך מאזדה או פורד מורשה. השימוש ההולך ומתרחב בחשמל רכב מאפשר בעצם לשדרג את הרכבים מבחינת ביצועים ונוחות. הרבה דברים שהיו בעבר מכאניים, הופכים להיות חשמליים כדי שהנסיעה והשימוש ברכב יהיו נוחים יותר. כך למשל חלונות, שנפתחים היום בלחיצת כפתור, ולא כמו בעבר, על ידי ידית מכאנית שהייתה מגלגלת את החלון למטה או למעלה. למרות שהנהג הישראלי מתקשה להתנתק רעיונית מאותה ידית מכאנית, וגם היום, כשהוא רוצה לדבר עם הנהג ברכב שלידו, הוא יעשה סימן המחקה את גלגול החלון למטה, כמו שהיה ברכבים הישנים, אבל אין ספק שאף אחד מהם לא יחליף חלון עם מנגנון אלקטרוני בידית מכאנית. אין ספק שהחלון החשמלי נוח הרבה יותר, חידוש זה מאפשר לנהג גם לשלוט על כל החלונות ולא רק בשלו.

רדיו

שני דברים חשובים מאוד המופעלים על ידי חשמל זה רדיו ומזגן. ניתן לנסוע בלי שום בעיה ללא שני הדברים הללו ברכב, ואנשים אכן נסעו כך שנים, ובכל זאת רדיו ומזגן משפרים משמעותית את איכות הנסיעה, ואף תורמים לבטיחות. הרדיו הופך את הנסיעה לפחות משעממת, וככל שהיא ארוכה יותר, כן גדל חשיבותו של הרדיו. התפקיד של הרדיו הופך להיות חשוב הרבה יותר כשאדם נוהג כשהוא עייף והמוזיקה עוזרת לו לא להירדם על ההגה.

מזגן

המזגן הוא כלי קריטי ברכב, במיוחד בקיץ הישראלי החם. מעניין לציין שמרבית התאונות לא מתרחשות בחורף, כשהכביש חלק, הראות לקויה, והחושך יורד מוקדם, אלא דווקא בקיץ, כשנראה שתנאי הנהיגה הם אופטימאליים. הסיבה לכך היא החום. אנשים שנוהגים בחום ללא מזגן שיקל עליהם, נוטים לגרום ליותר תאונות דרכים, הרבה יותר דברים על הכביש מעצבנים אותם והם נוהגים בקוצר רוח. גם המזגן מופעל על ידי חשמל , ואם יש בעיות בהפעלה של המזגן, התקלה יכולה להיות נעוצה בחשמל רכב.

לסיכום

לאחר שדיברנו על חשיבותו של החשמל ברכב, תחשבו מי מטפל בחשמל ברכב שלכם? האם זה מוסך מוסמך? האם אתם סומכים על האיש שנוגע בעניין חשוב כל כך? אין ספק שבדבר כזה לא מזלזלים. צריך להשתמש בשירותים של מוסכים המוסמכים לבצע את העבודות הללו על סוג הרכב שאתם נוהגים בו.

צרו קשר