מאזדה mx-5

טיפול ברכבי מאזדה mx-5

מאזדה MX-5 היא מכונית רודסטר מצליחה עם עיצוב ספורטיבי מרשים. הדגם החדש כולל חישוקי אלומיניום, גג בעל מראה קלאסי ועיצוב פנימי שמתעלה על הציפיות. הביצועים של הרכב מבוססים על מומנט גבוה ומשקל נמוך, הם מתאפיינים במנוע עוצמתי ונשענים על תיבת הילוכים אוטומטית של 6 הילוכים זריזים. המנוע של MX-5 קרוב למרכז הכובד וכך מאפשר שליטה אופטימאלית ובטוחה. המכונית שימושים לצרכים פרטיים או משפחתיים, היא כוללת פתרונות אחסון מקוריים וקיבולת תא המטען עומדת על 150 ליטרים.

העובדה שמדובר במכונית רודסטר לא באה על חשבון הצורך בטיפולים תקופתיים. רצוי לבצע את הטיפולים רק במוסך מורשה ולוודא הקפדה על כל רכיבי הטיפול כפי שנקבעו על ידי היצרנית. טיפולים תקופתיים מונעים ירידת ערך של הרכב, עוזרים לשמור על חווית נהיגה מצוינת וגם תורמים לתחושת הביטחון האישי של הנהגים והנוסעים. טיפולים תקופתיים הם חלק בלתי נפרד מהתחזוקה של דגמי MX-5 חדשים או יד שנייה.

פעולות תחזוקה במסגרת טיפולים תקופתיים

בדיקה תקופתית של MX-5 כוללת פעולות כגון בדיקה, כוונון, החלפה, סיכוך וחיזוק.  הפריט המטופל העיקרי הוא המנוע בו בודקים את רצועת ההנעה ומחליפים שמן ומסנן שמן.  במערכת הקירור בודקים את כמות הנוזל בפעם הראשונה לאחר 15,000 ק"מ ולאחר מכן כל 30,000 ק"מ או 24 חודשים. לעומת זאת, במערכת הדלק מקפידים על בדיקה תקופתית חיונית של סיבובי מנוע בסרק, מסנן אוויר ומסנן דלק. הוראות היצרן מחייבות גם החלפה וריקון של מסנן סולר ומשקעים.

צינורות קשיחים נבדקים גם הם בכל טיפול תקופתי, בעיקר בדגש על דלק, היגוי, בלמים וקירור. מצתים מוחלפים לעיתים רחוקות וכל 4 שנים או 60,000 ק"מ, בעוד המפלט נבדק בכל טיפול שנתי וגם גם כמות הנוזל וריכוז האלקטרוליט במצבר. בדיקות תקופתיות נוספות הן של הבלמים, הצנרת והחיבורים, מגבר הבלם, הבלמים הקדמיים והבלמים האחוריים.

מבחינת שלדה ומרכב, בודקים במוסך מורשה המטפל בדגמי מאזדה את נוזל מערכת ההיגוי, את מערכת ההיגוי ההידראולית כולל הצנרת ואת מערכת ההיגוי והשיכוך (בולמים). השמן של תיבת ההילוכים ברכבי ספורט נבדק לעיתים קרובות ובהתאם לאופי השימוש, בעוד גומיות לציריות נבדקות באופן קבוע ובמקביל לחיזוק של ברגים ואומים בשלדה ובמרכב. בכל הנוגע לסיכה, שימון וגירוז, הדגש בדגמי מאזדה MX-5 הוא על צירים ותופסים של דלתות, תא המנוע והמטען ועל המנעולים.

לסיכום, הרכב הספורטיבי מבית מאזדה מבטיח לכל נהג חוויה נהדרת גם על כבישי ישראל. הדבר החשוב הוא לבצע את הטיפולים בזמן ולשמור על ערך הרכב תוך התייעצות עם נציגי מרכז שירות מאזדה מורשה בלבד.

צרו קשר