מאזדה CX-5

טיפול במאזדה CX-5

מאזדה CX-5 הוא דגם SUV קומפקטי המיוצר בדגש על סגנון, בטיחות וביצועים. זהו הרכב הראשון בדור חדש של רכבי היצרנית הכולל את טכנולוגיית SKYACTIV. הטכנולוגיה שמה דגש על חיסכון בדלק לצד ביצועים, תכנון הרמוני של רכיבים עיקריים ושמירה על איכות הסביבה. המרכב קל יותר ב-8% בהשוואה לדגמים קודמים אך הוא קשיח יותר ב-30%, תיבת ההילוכים כוללת יחידת בקרה מתקדמת לתגובה מדויקת והמנוע הוא בעל יחס דחיסה של 13:1 להפקת אנרגיה משודרגת.

הרכב מציע מפרט טכני מרשים עם רמות נמוכות מאוד של צריכת דלק ופליטת מזהמים. תא הנוסעים מעוצב בקפידה ובמטרה לתת מענה על צרכי משפחות, עם אמצעי בקרה אינטואיטיביים ומושבים ספורטיביים וארגונומיים המותאמים לנסיעות ארוכות. לוח המחוונים של הדגם כולל מערכת לצפייה בנתוני הרכב ובין היתר כדאי להזכיר את הגימור היוקרתי, המשטחים המעוטרים בחיפוי כרום והתחושה האיכותית.

תכנית הטיפולים של הרכב

דגמי CX-5 מחייבים הקפדה על תכנית טיפולים מסודרת המיושמת במרכזי שירות מורשים בלבד. על פי תכנית הטיפולים, יש לבדוק את רצועת ההינע כל 15,000 ק"מ או שנה, להחליף שמן מנוע ומסנן שמן מנוע ולבדוק את מערכת הקירור. החלפה של נוזל קירור מתבצעת בדגמים אלו כל 195,000 ק"מ או 10 שנים, ולאחר מכן כל 105,000 ק"מ או 5 שנים.

בטיפול תקופתי כל שנה או 15,000 ק"מ מנקים את מסנן האוויר, בודקים צנרת דלק וכמות נוזל וריכוז אלקטרוליט במצבר ומתמקדים ברכיבים העיקריים של כל מערכות החשמל. בטיפול תקופתי גם מכווננים את האורות הראשיים, בודקים דוושת בלם, בלמים צנרת וחיבורים, בלם חניה ומגבר בלם עם בלמי דיסק אחורי וקדמי.

דגשים למקרים חריגים

תכנית הטיפולים של CX-5 מציינת כי יש להחליף מסנן דלק כל 135,000 ק"מ, להחליף מצתים כל 120,000 ק"מ או 3 שנים ולהחליף נוזל בלמים כל שנתיים. במידה והרכב שקע במים, יש להחליף שמנים בדיפרנציאל אחורי ותיבת העברה. שאר הבדיקות הן תקופתיות ומתבצעות כל 15,000 ק"מ או שנה.

בעיקר רצוי להקפיד על בדיקות במוסך מורשה של מיכלי נוזל שטיפה, מערכת הגה כוח, צינורות קשיחים וגמישים ומחברים, מערכת היגוי ומפרקים, תיבת הגה, גומיות לציריות, ברגים ואומים בשלדה ובמרכב, מצב כללי של המרכב לרבות קורוזיה וחלודה, צירים, תפסים ומנעולים וקיום נסיעת מבחן. החלפה של מסנן מזגן מתבצעת כל 30,000 ק"מ או 24 חודשים אולם אם הרכב מופעל בתנאים קשים כדאי לבדוק צנרת וחיבורים לנזק, שפשוף ודליפות בתדירות גבוהה יותר.

מרכז שירות אדיב א.ארמוזה שמח לעמוד לרשותכם לכל שירות רכבי מאזדה הנדרש !

צרו קשר