מאזדה 6

טיפול במאזדה 6

מאזדה 6 נחשבת למכונית הדגל של יצרנית הרכב הפופולארית ביותר בישראל. זו מכונית עם דינאמיקה מלהיבה, המתאימה גם למשפחות אשר מציבות את הבטיחות בראש סדר העדיפויות וגם לנהגים הרפתקנים. יש לה צריכת דלק יוצאת דופן ובדגמים החדשים היא מבוססת על טכנולוגיה חדשנית. המטרה של דגמי מאזדה 6 היא לשלב את מאפייני הבטיחות המתקדמים עם שמירה על איכות הסביבה, ביצועים מרהיבים וכמובן עיצוב אסתטי. צריכת הדלק המשולבת ונתוני פליטות 2CO של דגמי מאזדה מבטיחים עמידה בקריטריונים אקולוגיים מחמירים מאוד. עם זאת, חשוב להדגיש את המשמעות של טיפולים מקצועיים ברכבי מאזדה ואת הרכב הטיפולים הנדרש לפי כל שנתון.

מבחינת שמן מנוע, יש הבדל בין טיפול בכמות של 4.2 ליטר לבין מנוע חזק יותר של 4.5 ליטר. החלפה ראשונה של נוזל קירור מתבצעת בדגמים אלו לאחר 200,000 ק"מ או 10 שנים, ולאחר מכן כל 100,000 ק"מ או 5 שנים. המשמעות היא הוצאות תחזוקה נמוכות יחסית על דגמי מאזדה ובעיקר הנאה מביצועים איכותיים לאורך זמן.

כיצד הטיפולים משפיעים על התחזוקה?

נוזל בלמים מוחלף בדגמי מאזדה 6 כל שנתיים. מסנן אוויר לעומת זאת מוחלף כל 60,000 ק"מ או 4 שנים, אלא אם הוחלף קודם בשל תאונה, תקלה וכדומה. את המצתים של הרכב ניתן לבדוק כל 15,000 ק"מ ולהחליף רק לאחר 120,000 ק"מ או 6 שנים. מסנן אוויר למזגן מוחלף כל 15,000 ק"מ או כל שנה, אך עלותו נמוכה ואינה מייקרת את סך הטיפולים של הרכב. מסנן דלק מוחלף רק כל 135,000 ק"מ והדרישה היא על חיוב בנפרד של החלפת רצועת משאבת מים, החלפת רצועת אלטרנטור, רפידות בלמים קדמיות, צלחות ורפידות קדמיות, רפידות אחוריות וצלחות ורפידות אחוריות.

הטיפול בדגמי מאזדה השונים נגזר על פי אופי השימוש ברכב, השנתון ומצבו המכאני. רשימת הטיפולים הבסיסית עוזרת ללקוחות להכיר את ההוצאות הצפויות על תחזוקת הרכב, אך השיקול העיקרי לא צריך להיות המחיר אלא המקצועיות של המוסך המטפל. בחרו היטב את המוסך ותוכלו ליהנות מכל היתרונות של מאזדה.

צרו קשר