רמת אמינותם של רכבי מאזדה ורכבי פורד

image_pdfimage_print

 רמת אמינותם של רכבי מאזדה ופורד

הרכב שלנו יכול להיות מושלם מבחינת ביצועים. הוא יכול להיות משוכלל עם אינספור יכולות. מערכת האבזור והטכנולוגיה שבו, יכולה להיות ברמה הגבוהה ביותר, אבל אם הוא לא מצליח לנסוע כמו שצריך, ואם יש בו תקלות רבות מידי, שמזמנות לנו פגישות רבות (ומיותרות) במוסך, כנראה שלא מדובר ברכב הכי אמין שיכול להיות.

בבואנו לרכוש רכב, אנו עושים בדיקה ארוכת טווח, הכוללת מחקר עמוק, מקיף ויסודי. אנחנו נכנסים לאתרים שמסקרים המלצות על רכבים מסוגים שונים. מתייעצים עם חברים מומחים בתחום ובודקים את הרשתות החברתיות לאורכן ולרוחבן על מנת לקבל תמונת רקע כללית אודות הרכב הנבחר, כולל מידת האמינות ומספר התקלות שיש או אין בו. לנגד עינינו עומד הפחד (האמיתי!) מלהיתקע בלילה באחד מכבישי הארץ…

סקרים לבדיקת אמינותם של רכבים

לאורך השנים, נערכים סקרים רבים אשר בוחנים את רמת האמינות של רכבים שונים, החל מרכבים יפנים, אמריקאיים ואירופיים. באופן טבעי, הסקרים תלויים במספר משתנים חשובים, כמו למשל גיל הרכבים, תקלות שעשויות להתפתח בשנה הראשונה ברכב לעומת תקלות שיכולות להתרחש לאורך זמן, המספר המייצג של המותגים שנבדקו ורכבים ששווקו במערכות שונות במקומות שונים בעולם.

נרחיב על שני סקרים מעניינים בתחום אמינות הרכבים, שפורסמו לאחרונה.

סקר שנערך בידיי המגזין קונסיומר ריפורטס – ארה"ב

סקר זה בחן את מספר התקלות שמתרחשות בשנה הראשונה לחיי הרכב. אנשי המגזין בחנו 248 דגמים, וחילקו את התקלות ל-17 תחומים עיקריים. התקלות הנפוצות שהופיעו, נבעו, באופן דיי מפתיע, ממערכות של מידע ובידור מתוחכמות, שמותקנות במרבית הרכבים החדשים. בדירוג הכללי של המגזין, שבדק 28 מותגים, זכתה יצרנית הרכב מאזדה במקום השלישי.

סקר שנערך על ידי חברת הביטוח וורנטי דיירקט – בריטניה

הסקר שערכה חברת הביטוח וורנטי דיירקט בבריטניה, הוא אחד הסקרים המרתקים שנעשו בתחום. חברת וורנטי דיירקט, הינה חברה שמוכרת הרחבה על האחריות שקיימת ברכב. היא פרסמה את הנתונים שיש לה על מספר התקלות שיש במגוון רחב של דגמי רכב שנת 2014. הנתונים מתבססים על 50,000 מכוניות מבוטחות ועל 100 יצרניות הרכב האמינות ביותר. גם יצרנית הרכב מאזדה, וגם יצרנית הרכב פורד, נכנסו לרשימה של 10 יצרניות הרכב האמינות ביותר. מה שיכול להעיד, כי יש בסיס מוכח להדגשת אמינותם של רכבים אלה.

למרות ההבדלים בין הסקרים, הנובעים מהעובדה שחברת הביטוח הבריטית הסתמכה על רכבים וותיקים יותר, במפרט ובתנאי שימוש אחרים מהסקר שערכו במגזין האמריקאי, עדיין ניתן לראות שרכבי המאזדה והפורד חוזרים על עצמם בשני הסקרים כיצרניות רכב אמינות עם תקלות מעטות, גם לאחר השנה הראשונה בביצועם על הכביש וגם מספר שנים לאחר מכן. הן יצרנית הרכב מאזדה והן יצרנית הרכב פורד, מתעדכנות, מתחדשות ומשתכללות, גם מבחינות היכולות, וגם מבחינת הביצועים והטכנולוגיות, ולא על חשבון האמינות ואיכות התפעול.

במידה ואכן מתרחשות תקלות שונות ברכבים אלו, מומלץ לטפל בהם במוסך מורשה למאזדה ופורד, אשר נעשה בפיקוח של היבואן ומבוצע על ידי אנשי מקצועי מומחים בתחום שמתעדכנים לנוכח הטכנולוגיות והשיפורים החדשים שהרכבים מציעים. אין ספק, שאם יש ברשותכם מאזדה או פורד, הרווחתם.

צרו קשר