כיצד להקל על פעילות המזגן

image_pdfimage_print

כיצד ניתן להקל על פעילות המזגן?

עם הגעת הקיץ הלוהט והחם אנו נזכרים מדוע חשוב ונחוץ  לנו כי מערכת המזגן ברכב תעבוד ותקרר כנדרש וכמצופה מהרכב שלנו. לפעמים אנו מתעוררים באיחור ומגיעים לטיפול במזגן הרכב או בדיקתו רק לאחר שמזגן הרכב מתחיל כבר לעשות בעיות, בעיות שניתן למנוע בבדיקת מזגן הרכב והמערכת כולה. לכן, בתחילת הקיץ מומלץ להגיע למוסך המורשה של מאזדה-פורד, שם ניתן לקבל את בדיקת מערכת המזגן ללא שום עלות במסגרת הטיפול השנתי הנחוץ לרכב

כפי שידוע לנו בחודשי הקיץ החמים בסביבתנו לא ניתן להתנהל ללא מזגן תקין, ולכן על מנת שנעבור נסיעה נעימה ובטוחה, וכשנגיע כמו שצריך לאן שנגיע, בין אם זה להגיע למקום העבודה או סידורים אישיים כאלו ואחרים שאליהם לא נגיע מזיעים ולחוצים,  שמירה על תקינות מערכת המזגן היא חיונית עבורנו.

למערכת המזגן ברכב כמו כל מערכת אחרת במידה ולא נתחזק, נטפל ונשמור על בדיקת המערכת על פי הוראות היצרן אותם ניתן למצוא במוסך מרכזי מאזדה או פורד, צפויה לנו תקלה אפשרית אשר תפגע במערכת המזגן, איכות הנסיעה ובשלוותנו האישית. מערכת המזגן כמו כל מערכת אחרת בעלת אופציה לתקלות, להן סיבות רבות ומגוונות שנובעות גם משינויי הסביבה וכמובן מהדרך בה אנו מטפלים ומתחזקים את המערכת והרכב.

 

בין התקלות האפשרויות ניתן לראות תקלות נפוצות אשר עשויות לגרום לרכב להפסיק לקרר ולשבש את מערכת המיזוג כולה. בין התקלות האפשרויות ניתן למצוא תקלה של מחסור גז במערכת המיזוג.  הסיבות לתקלה הזו הן רבות בין הסיבות ניתן למצוא אופציה לבעיה חשמלית ברכב. אופציה נוספת היא מעבר של חום ממערכת החימום, וזאת נוצרת בדרך כלל כיוון שמערכת החימום לא סגורה כמו שצריך. בעיה נפוצה אף יותר, מתרחשת כשמסנן המזגן עצמו סתום ובכך נחסמת האופציה למעבר הקירור הנחוץ לנו במערכת.

 

כדי להקל על מערכת המיזוג ולמנוע בעיות אפשריות אלו, ניתן ליישם 2 טיפים עיקריים:

טיפ אותו יש לקחת בחשבון הינו החלפה תקופתית של פילטר המזגן. בחיי היום יום העמוסים, אנו נוהגים לשכוח מכך ובמשך הזמן סופג הפילטר אבק ולכלוך המפריעים ומקשים על פעילות המזגן. כמו כן, מאמץ רב של המזגן משפיע על ביצועי הרכב ואף עלול להעלות את צריכת הדלק.

הטיפ השני, מתמקד בהפעלת המזגן לאחר עמידה ממושכת של הרכב בשמש. כאן יש ליצור אוורור  שיאפשר ליציאת האוויר הלוהט מתא הנוסעים. יתרה מכך, בשל העובדה שמעברי האוויר של המזגן עשויים מפלסטיק קיים חשש כי בעקבות החום הרב ישוחרר מהצינורות חומרים לא בריאים. על כן, פתיחת החלון מאפשרת יציאה של חומרים אלה ואוורור של הרכב לאוויר נקי וצח.

לסיכום, כולנו מבינים שחיוני מאוד שנשמור על מערכת המזגן עובדת ותקינה, דבר זה יוכל להתבצע בצורה הטובה ביותר עם נגיע לבדיקת המזגן במהלך הטיפול השנתי או במהלך תחילת הקיץ, זאת בתוספת הטיפים הקטנים שמאפשרים שמירה על תקינות המערכת ופעולתה. השאר פרטים ויועץ שירות מייד איתך

 

צרו קשר