הכר את נורות האזהרה ברכבך – חשוב!

image_pdfimage_print

היכרות עם נורות אזהרה ברכב

 

המונח אור אדום מיוחד לציין אזהרה, קל וחומר נורות אזהרה ברכב אשר הידלקן מתריע על בעיה באחת ממערכות הרכב. כל אחת מהנורות מתריעה על קיומה של בעיה מסוימת. ניתן לסווג את הבעיות על פי דחיפות הטיפול בהן ולפיכך לאמוד את מידת הסכנה הגלומה בהמשך נסיעה כאשר נדלקת מנורת אזהרה. בכל מקרה, תהיה  הנורה שתידלק אשר תהיה, הכרח להגיע אל המקום הקרוב ביותר, שבו ניתן לפתור את הבעיה. בכל אופן, אתם תמיד מוזמנים להתייעץ עם המומחים שלנו במוסך מאזדה ופורד אדיב אורמוזה.

 

להלן סוגי הנורות העלולות להידלק:

 

1. מנורה המזהירה על בעיה במצבר, תקלה במערכת הטעינה או בחגורת ההינע של האלטרנאטור. גם כאן, אם המנורה נדלקת במהלך הנסיעה מומלץ לא להמשיך לנסוע אלא אם אין ברירה ולפנות אל מרכז שירות בהקדם.

2. מנורה המזהירה על לחץ זמן נמוך, העלול להיגרם ממחסור בשמן מנוע, תקלה בחיישן לחץ השמן, בתקלה מכאנית כל שהיא במנוע. אם וכאשר מנורה זו נדלקת בשעת נסיעה- הכרח לעצור את הרכב בצד הכביש, לדומם את המנוע ולקרוא לשירות גרר שיגרור את הרכב אל מרכז שירות וטיפולים.

3.  מנורה המזהירה על מחסור בנוזל בלמים (או על שחיקה ברפידותיהם). בשל חשיבותם הקריטית של הבלמים והכרח שיהיו תקינים ללא רבב, חשוב להגיע עם הרכב בהקדם האפשרי למרכז השירות.

4.  מנורה שתפקידה להזכיר לבדוק מנוע. היא אמורה לדלוק באופן קבוע כאש מתג ההתנעה פתח ולהיכבות לאחר ההתנעה. אם היא אינה נדלקת כשהמתג פתוח או, לחלופין, דולקת במהלך הנסיעה- אות וסימן הם לתקלה כל שהיא במערכת הניהול של המנוע שגורמת לזיהום אוויר. ניתן להמשיך לנסוע אבל מומלץ להגיע מוקדם ככלה שניתן אל מרכז השירות והטיפולים.

5.   נורת אזהרה ABS נדלקת עם פתיחת מתג ההתנעה ונכבית שניות אחדות לאחר מכן. אם היא אינה כבה, ייתכן כי חלקה תקלה בחיישני המהירות, במערכת ההידראולית או בכל מערכת ABS. גם במקרה זה רצוי להגיע בהקדם אל מרכז השירות.

6.  נורת אזהרה של כריות אוויר מעידה על תקלה כל שהיא במערכת כריות האוויר. אין סכנה בנסיעה כאשר נורית זו נדלקת אבל מאחר שמדובר בתקלה- חשוב לתקן אותה בהקדם.

7.  נורת אזהרה של מסנן דלק עלולה להעיד על הצטברות מים במסנן. אין סכנה מיידית בהמשך נסיעה אבל חשוב לא להזניח ולתקן בהקדם.

8.  נורת אזהרה על מפלס דלק נמוך. זו נורה אשר כל נהג אחראי לכך שהוא לא ייקלע למצב שבו המנורה תידלק. המנורה נדלקת לאחר שכמות הדלק שנותרה במכל מועטה מאוד. ניתן אמנם לנסוע עוד קילומטרים אחדים אבל היא מעידה על מחסור בדלק ועל ההכרח למלא את המכל.

 

 

מומלץ וחשוב ביותר לוודא כי לפני שאתם נוהגים בפעם הראשונה על רכב שלכם- חדש או יד שנייה-  אתם יודעים ומבינים מה מסמל כל "ציור" בלוח השעונים ועל איזו תקלה מעידה נורית אדומה שנדלקת בו. סעו לאט, בזהירות ובבטיחות.

השאר פרטים ויועץ שירות מייד איתך

צרו קשר