החלפת פרטים בעת תאונה

image_pdfimage_print

החלפת פרטים בעת תאונה

נפגעתי בתאונה – מה עושים ?

תאונה היא תמיד טראומטית, הן לגורם התאונה והן – קל וחומר- לקרבן שלה.תקנה מחייבת (144 א 3 ) למסור פרטים במקרה של תאונה שנגרם בה נזק לאדם ו/או לרכבמעגנת את המעשה המתבקש הזה בכתובים. החלפת פרטים הדדית היא אינטרס של  שני הנהגים המעורבים בתאונה. פרטים אלה יידרשו בעת הגשת תביעה.

אם נהג פגע בהם הפרטים שחובתו למסור וזכותכם לקבלם הם: שם היצרן , סוג הרכב, שנת ייצורו, צבעו, מספר הרישוי שלו,שם בעל הרכב ופרטיו האישיים, שם הנהג ופרטיו, לרבות תעודת זהות, מספר טלפון וכתובתו, שם חברת הביטוח שלו ומספר הפוליסה.

כאשר יש דרישה למסירת פרטים על האדם שמבקשים ממנו את הפרטים להיענות לבקשה ללא תנאי. חשוב לדעת כי סירוב למסור פרטים עלול להיות סעיף מרשיע אם וכאשר יובא הנושא לערכאות משפטיות, מה גם שניתן לאתר את בעל הרכב המעורב בתאונה באמצעים שונים כגון מספר הרכב, מצלמות אבטחה שתיעדו אותו ועוד.

גילוי נאות ישרת אתכם גם אם התאונה נגרמה באשמתכם. מסירת פרטים אין פירושה הודאה באשמה. כאשר מוסרים פרטים חשוב להקפיד ולוודא כי הפרטים נכונים.הקפדה נדרשת במיוחד כאשר החברה המבטחת אתכם בביטוח החובה אינה זו המבטחת אתכם בביטוח צד ג' או בביטוח מקיף.

אין מה להסתיר

לבד מהיותה קבועה ומעוגנת בתקנה המחייבת מסירת פרטים לאחר תאונה, מסירתם עשויה להקל על תהליך התביעה ולמנוע עיכוב בטיפול בה בגלל העדר פרטים מספיקים או פרטים שגויים.

חשוב לציין ולהדגיש:

כי אם יש נפגעים בנפש בגין התאונה הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להזעיק עזרה ראשונה ולסייע לשוטרים או לנציגי מגן דוד אדום המגיעים לזירת התאונה.
אם אינכם אשמים בתאונה ויש עדים העשויים לתמוך בכך חשוב שתיקחו מהם את פרטיהם כדי שתוכלו ליצור אתם קשר אם וכאשר תידרש עדותם להוכחת חפותכם.
מאחר שמדובר, כאמור, באירוע קשה וטראומתי, גם במקרים שבהם אין פגיעות גוף, חשוב לנשום עמוק ולהירגע. חשוב להתגבר על התגובה הרגשית החריפה והמועצמת -טבעית ומובנת מתוקף הנסיבות – ולפעול, עד כמה שניתן, בקור רוח וביישוב דעת. חשוב לדעת כי יש חשיבות מכרעת לפרטים מדויקים.
אם יש לכם אפשרות- צלמו את מצבם של שני הרכבים המעורבים בתאונה. התיעוד המצולם עשוי לסייע לכם בהפרכת אשמה או בהוכחתה, תלוי באינטרס שלכם כמי שגרמו את התאונה או כמי שהם הקרבן שלה.

החלפת פרטים לאחר תאונה אינה רק חובה המעוגנת בתקנה. היא גם מעשה אנושי המתחייב מתוקף הנסיבות והמתבקש באופן אנושי. אם לא נפגעתם בתאונה ואם איש מהמעורבים בה לא נפגע; יש לכם כיסוי ביטוחי; אם יש לכם סוכן ביטוח שיטפל בכם ויסדיר את כל מה שיידרש במסגרת הביטוח תוכלו לברך את ברכת הגומל ולהודות כי אם הנזק הכי חמור הוא הנזק הכספי- אפשר לנשום לרווחה.

לטיפול מקצועי ברכבך – צור קשר עמנו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותך  !

צרו קשר