גנבו לי את הרכב! מה עושים?

image_pdfimage_print

מה עושים במקרה של גניבת רכב?

התנהלות נכונה לאחר גניבת רכב יכולה למנוע הרבה עוגמת נפש, לחסוך בהוצאות ובמקרים מסוימים אפילו לעזור למצות את הדין עם האשמים. במידה ואתם מנויים בחברת איתור, הדבר הראשון אותו אתם צריכים לעשות הוא להודיע לנציגיה. חברות איתור מפעילות מוקד שירות זמין במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. שמרו על מספר הטלפון של חברת האיתור בהישג יד וצרו קשר עם אחד הנציגים מוקדם ככל אפשר.

לאחר הודעה לחברת האיתור, או לחילופין אם אתם לא מנויים בחברה כזו, תצטרכו להגיש תלונה במשטרה. עליכם להודיע על גניבת הרכב ולקבל אישור מפורט בכתב. את האישור הזה תצטרכו להעביר בהמשך אל חברת הביטוח, אולם ודאו שתמיד יש בידיכם צילום ברור שלו. ניתן להוכיח בעלות על הרכב באמצעות רישיונות או באמצעות הזנת מספר הרכב ומספר תעודת הזהות אל מערכות משרד הרישוי.

מה עושים במקרה של גניבת רכב?

ביטוח יש? לא להתייאש !

מיד אחרי שתצאו מתחנת המשטרה,נסו ליצור קשר עם נציגי חברת הביטוח והודיעו גם להם על הגניבה. הנציג במוקד אמור למסור לכם מספר תביעה ומאותו רגע להנחות אתכם לגבי המשך התהליך. בתוך מספר ימים אתם צפויים לקבל מכתב מחברת הביטוח המסביר את אופי הטיפול בכפוף לסוג הפוליסה שלכם. כאן המקום להזכיר כי טיפול של חברת הביטוח ברכב גנוב מתבצע רק בכפוף לפוליסת ביטוח מקיף. עם זאת, במידה ויש לכם כיסוי של רכב חלופי לגניבה תוכלו להשתמש בו בתוך זמן קצר.

טיפ חשוב נוסף הוא לנסות ולתעד את העדויות לגניבה באמצעות הטלפון הסלולרי. זכרו כי בעת ניהול תביעות מול חברת הביטוח מנסים הצדדים לערער את האמינות אחד של השני, לכן עליכם לדאוג לגיבוי מקיף ככל האפשר של העובדות והפרטים. השתמשו בטלפון הנייד כדי לצלם את מקום הגניבה, את הזווית, את הסביבה הרחוקה ואת שאר הפרטים הדורשים תיעוד. נסו לצלם בוידאו את המפגש עם השוטרים ואל תשכחו להעביר את הקבצים למקום בטוח ומגובה.

חברת ביטוח המתאמת פגישה מול הלקוח לצורך המשך טיפול בפרטי התביעה דורשת להביא איתה מסמכים מיוחדים. ודאו שאתם מגיעים לפגישה עם רישיון הרכב שנגנב, רשיון נהיגה ותעודת זהות של המבוטח, אישור משטרה, אישור עבר ביטוחי של בעל הרכב או הנהג העיקרי בשלוש השנים האחרונות ויפוי כוח חתום על ידי עורך דין להעברת בעלות.

מה קורה לרכב לאחר הגניבה?

המטרה העיקרית של גניבת רכבים היא פירוק ומכירת החלפים בנפרד. היות וקשה למכור רכב גנוב מבלי שרשויות החוק יגלו זאת, החלפים הופכים להיות הפקטור המשמעותי. הגנבים נוהגים למחוק את המספר הסידורי של הרכיבים, למכור אותם באופן לא רשמי ובמידת האפשר גם להעביר אותם הלאה למוסכים או בעלי עניין.

קיימת קורלציה בין הרכבים הנפוצים בישראל לבין הרכבים "הגניבים". בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא רכבי יוקרה כמו מרצדס או יגואר לא נמצאים בסיכון גבוה היות ואמצעי ההגנה שלהם משוכללים ומתקדמים. הרכבים הנגנבים ביותר בישראל הם דגמים משפחתיים של מאזדה, טויוטה ויונדאי, כמו גם רכבים מסחריים, משאיות, מיניבוסים ואוטובוסים.

לסיכום, סיטואציה בה רכב פרטי נגנב או ניזוק מחייבת הקפדה על התנהלות נכונה. התנהלות כזו יכולה לחסוך הרבה הוצאות ועוגמת נפש עבור כל הגורמים המעורבים. המטרה העיקרית של ההתנהלות היא להבטיח את קבלת הפיצוי מטעם חברת הביטוח, אך בין היתר ניתן להשתמש בה גם על מנת לזרז את הטיפול בגניבה מצד משטרת ישראל. גניבה היא חלק מצער אך בלתי נפרד מהשימוש המודרני באמצעי תחבורה. כל עוד לא נגרמות אבידות בנפש ואין נזקים בריאותיים בלתי הפיכים, שאר הטיפול יכול וצריך להיות נינוח, רגוע וסבלני.

אם במקרה נמצא רכבכם על ידי המשטרה והוא זקוק לבדיקה וטיפול- אנו מזמינים אתכם אל מרכז השירות אדיב א. ארמוזה – לקבלת שירות ללא פשרות !

השאר פרטים ויועץ שירות מייד איתך

צרו קשר