"בדקתי את הרכב שלך, זה השאסי"

image_pdfimage_print

"טוב, בדקתי את הרכב שלך, זה השאסי, אין מה לעשות צריך להחליף אותו".

כמה פעמים שמעתם בחיים שלכם את המילה שאסי, ולא היה לכם מושג על מה מדובר, הלכתם למוסך, תיקנתם את הרכב, שילמתם, ועד היום אינכם יודעים במה היה מדובר.
אז בואו נעשה קצת סדר: המילה שאסי הגיע מן המילה chassis בצרפתית, ופירושה – שלדת הרכב.

 

אז מה היא השלדה?

השלדה היא מבנה פלדה המורכב משתי קורות אורך ומספר קורות רוחב, אליו מחוברים שאר חלקי המרכב כמו דלתות, מכסה מנוע, מתלים ועוד. לשלדה תפקיד חשוב ובטיחותי והוא הגנה על הנוסעים במקרה של התנגשות או התהפכות. השלדה סופגת את המכה ובכך מפחיתה את עוצמת המעיכה של תא הנוסעים. לא כל פגיעה בשלדה חמורה באותה מידה, אך עם זאת, כל פגיעה משמעותה ירידה בערך הרכב באופן אוטומטי אצל קונים פוטנציאלים. בנוסף, במידה והמכה בשלדה כן חמורה, הנזק יכול להתבטא ביציבות המכונית כתוצאה מתזוזה בסרנים- המוטות שמחברים את הגלגלים אל המנוע, ותפקידם הוא להעביר כוח בצורה אופקית ברכב. נזק נוסף שיכול לקרות הוא שחיקה לא אחידה של הגלגלים וכמובן מידת החוזק והעמידות של הרכב במקרה של תאונה נוספת.

בעיה בשאסי

טיפול בשלדת הרכב

ובכן, כאשר אתם רוצים לטפל בשאסי של המאזדה שלכם שנפגעה בתאונה חלילה, או סתם כי עשיתם רוורס ולא ראיתם את התמרור מאחורה, לכו רק למוסך מורשה של דגמי מאזדה, כי מוסך מורשה הוא בעל חלקי חילוף מקוריים בלבד מהיצרן, ובאישור משרד התחבורה ולכן הוא נמצא תחת פיקוחו המתמיד בכל הנוגע לבטיחות, תקינות בעבודה, הרמה המקצועית של העובדים ומחירי הטיפול הקבועים בחוק.

 

מוסך מורשה של מאזדה – הדרך הנכונה לטפל בבעיות שאסי

אדיב א.ארמוזה הוא מוסך מורשה של מאזדה בירושלים ונמצא בשכונת רוממה, הממוקמת ממש בכניסה לעיר, במיקום מרכזי ונוח לגישה. המוסך ותיק, מקצועי ואמין עם הרבה שנות ניסיון בתחום. המוסך נותן אבחון מדויק וטיפול נכון בבעיה, עם כל  הציוד המקצועי הדרוש לשם כך. המחירים נוחים והוגנים, השירות מהיר ויעיל עם צוות מקצועי ומיומן שעוזר בכל תקלה ובעיה.

לקבלת טיפול צרו עימנו קשר, ונשמח לעמוד לרשותכם.

צרו קשר