אפליקציות שימושיות לרכב

image_pdfimage_print

אפליקציות שימושיות לרכב

אפליקציות יכולות לשפר באופן משמעותי את איכות החיים של נהגים ואת רמת הבטיחות על הכבישים. יש כיום המון אפליקציות אותן ניתן להוריד בחינם עבור מערכות הפעלה מגוונות. יחד עם זאת, יש להדגיש את העובדה שחל איסור חמור על החזקת טלפון סלולרי ביד בזמן הנהיגה. יש להשתמש באפליקציות באמצעות אדם המלווה את הנהג, בעזרת זרוע ייעודית או בכל דרך אחרת שתאפשר לנהג להמשיך ולהחזיק את שתי הידיים על ההגה.

 

Dynomaster: מכניסים חישובים מדעיים לתוך הרכב

אין נהג שלא מחפש אחר שיטת מדידה רחבה ומדויקת ככל האפשר של האצות. באמצעות אפליקציית Dynomaster ניתן לחשב בדיוק את הנקודה שבה הרכב יוצא לדרך, לספר על תנאים סביב ההאצה כגון לחץ באוויר או גובה מעל לפני הים וגם לתת מיקום מדויק. האפליקציה שימושית מאוד עבור מי שרוצה לחשב מה הכוח האמיתי של המנוע ועלותה עומדת על 10.40 שקלים.

אפליקציות שימושיות לרכב

iOnRoad: שמירת מרחק

אפליקציה לא פחות שימושית ובטיחותית נקראת iOnRoad. זו אפליקציה שפועלת ללא חיישנים, מצלמות או מערכות מיוחדות אך עדיין מצליחה לספק ביצועים ברמה גבוהה עבור שמירת מרחק. המערכת עוקבת באופן צמוד אחר מהירות הנסיעה וכך מזהה קרבה חשודה למכונית מלפנים, סטייה מהנתיב אל עבר השוליים ועוד. ההתרעה היא באמצעות צלילים חזקים וצבעים בהירים. ניתן להוריד את האפליקציה בחינם עבור מכשירי אנדרואיד אך יש צורך בתשלום של 20 שקלים עבור גרסה מתקדמת ומלאה.

 

SoberApp: אם שותים לא נוהגים

אחת האפליקציות השימושיות של השנים האחרונות מציעה לנהגים למדוד האם הם שיכורים לפני שהם עולים על ההגה. אפליקציית SoberApp ניתנת בחינם בחנות האפליקציות של אפל ואנדרואיד, והצפי הוא שבעתיד היא תגיע גם לחנות של ווינדוס פון. כל מה שצריך לעשות על מנת להשתמש באפליקציה הוא להזין את פרטי המשקה ואת הכמות. מלבד התרעה על השעות בהן אסור לנו לנהוג, האפליקציה תגיד לנו גם מתי ההשפעה עוברת וכבר מותר להגיע אל הרכב, ואת כמות האלכוהול המותרת.

 

AutoBoy BlackBox: קופסא שחורה בתוך הרכב

לפעמים האפליקציות הפשוטות ביותר הן גם הכי גאוניות. דוגמא מצוינת לכך ניתן לראות באופן בו האפליקציה AutoBoy BlackBox מתעדת את הנסיעה. זו אפליקציה המתפקדת למעשה בתור קופסא שחורה, שמטרתה להקליט את התנועה ולעקוב אחר התפתחויות המביאות לתאונה. את האפליקציה ניתן להוריד בחינם ומגוון השימושים שלו מול המוסך, חברות הביטוח או אפילו בתוך המשפחה הוא כמעט אינסופי.

 

Umano: ידיעות כתובות הופכות לדיווח מילולי

כפי שהובטח, יש גם אפליקציות שנועדו לשפר את איכות החיים של הנהגים. דוגמא לכך היא אפליקציית Umano המאפשרת למצוא אלטרנטיבות לתחנות הרדיו השגרתיות. האפליקציה מרכזת סיפורים, מדריכים וידיעות ממקורות עיתונאיים ואפילו יודעת להמיר ידיעות כתובות למילים על מנת לספר לנהג על כל מה שמתרחש מסביבו וברחבי העולם. גם את האפליקציה הזו ניתן להוריד בחינם אל מכשירי אנדרואיד הנפוצים בישראל.

צרו קשר