מאזדה 2 – תקלות נפוצות

תקלות עלולות לקרות בכל מוצר: מקררים, מערכות סטריאו, מחשבים, טלפונים חכמים, ו… כן, גם מכוניות. בשונה ממכוניות, מוצרים קטנים אפשר להחזיר לחנות, בתקווה שהמוכר יחליף את המוצר התקול במוצר תקין, או שיחזיר את כספכם.

אבל תקלות במכונית מתחילות (ומסתיימות) בהתערבות היבואן. במקרה של מאזדה, אתם יכולים לישון בשקט בידיעה שיש לכם תמיד אל מי לפנות.

חברת דלק מוטורס, יבואנית מאזדה, דואגת לעדכן את לקוחותיה ובמקרה הצורך אף מזמנת את בעלי הרכבים לתיקון הדורש טיפול במוסך. מסיבה זו כדאי תמיד לרכוש רכב מחברה בעלת מוניטין שתעניק לכם אחריות ותבוא לקראתכם במקרה של תקלות ברכב.

מאזדה 2 – מכונית צעירה וקומפקטית

מאזדה 2 היא מכונית קטנה, חזקה וזריזה מסוג סופר-מיני. העיצוב החיצוני רענן ודינמי, והעיצוב הפנימי מעניק תחושה יוקרתית וכולל אבזור מפנק, מערכת מולטימדיה עדכנית ומערכת בטיחות אמינה. בנוסף, המכונית בעלת צריכת דלק יעילה. אבל למרות מעלותיה ואמינותה, גם היא אינה מושלמת ולא חפה מתקלות.

הנה שלוש תקלות נפוצות שהתגלו ברכבי מאזדה 2:

תקלה במושב הנהג

ב-2010 התפרסמה ידיעה באתר מאקו, לפיה נהגת במאזדה 2 התלוננה שהמושב שלה יצא ממקומו כאשר החלה לבלום והיא הועפה לכיוון השמשה. כמה שנים אחר כך, פורסמה ידיעה באוסטרליה, על ריקול ליותר ממאה אלף מכוניות מהדור האחרון של מאזדה 2, מאזדה 3 ומאזדה 6, שנמכרו בין השנים 2007-2012 עקב בעיה במושב הנהג שעלולה לגרום לניתוק הכיסא מהמסגרת.

ההסבר שניתן לתופעה זו קשור לכשל במנגנון המכוון את הגבהת הכיסא והנמכתו, או היפרדות המושב מהמסגרת – מצבים שעלולים לגרום למושב לשקשק במקומו, ליצור רעש לא תקין או לצאת לגמרי. בישראל פנתה חברת דלק מוטורס לבעלי רכבים ספציפיים עד לתאריך ייצור 12.3.08, וביקשה מהם לפנות לתורני שירות כדי לתקן את בעיית המושב.

תקלה במזגן המכונית

לא מעט נהגים במאזדה 2 התלוננו על כך שבימים חמים מאוד חלל המכונית מתקרר באטיות, גם כשהם בנסיעה מהירה. המזגן אומנם פועל, אבל מפיק אוויר פושר למדי גם כשלא חסר גז במערכת. ייתכן שהבעיה נובעת ממסנן המזגן, ובמקרה זה מומלץ להחליף את המסנן בטיפול התקופתי במוסך ממורשה.

תקלה בכרית האוויר

ב-2016 פורסמה באתר כלכליסט ידיעה על ריקול למכוניות מאזדה עקב תקלה בכרית האוויר שמייצרת החברה היפנית טאקטה. תופעה זו הובילה לריקול ענק גם בארה”ב, ושם טען ארגון הבטיחות בדרכים (NHTSA – National Highway Traffic Safety Administration) כי תקלה זו עלולה לגרום לחדירת לחות ולהגברת הפיצוץ שיתרחש כאשר הכרית תתנפח.

ואכן, למרבה הצער, תקלה זו גרמה למותם של נוסעים כאשר הכרית התפוצצה בפניהם. הרכבים בישראל שהוזמנו למוסכים על ידי יבואנית מאזדה 2 הם משנת ייצור 2014-2007. בנוסף, נקראו גם מכוניות מסוג מאזדה BT50, אשר יוצרו בין השנים 2014-2006.

מאמרים נוספים


מאזדה CX-5 – מה הופך אותו לאחד הרכבים הנמכרים בישראל?

מאזדה 2 – תקלות נפוצות

ההגה ננעל – מה עלי לעשות?

פורד פוקוס – בעיות בגיר

המסחריות של פורד