בעיות במזגן מאזדה

יש נהגים שכול מה שהם צריכים ממכונית הוא להגיע ממקום למקום. אבל רבים אחרים דורשים מהמכונית שלהם הרבה יותר, הם אוהבים וגאים מאוד ברכב שרכשו ובטוחים שהוא הכי טוב מסוגו בשוק. לכן, אין זה מפליא שסוחרי רכב, חובבי מכוניות וסתם בעלי מכוניות, פשוט מאוהבים במאזדה. רכבי מאזדה מציעים מודלים אמינים עם ביצועים טובים מאוד, אבל לפעמים – כמו בכל רכב – המזגן לא מקרר את הרכב כפי שהיינו מצפים.

בעיות נפוצות במזגן מאזדה 2

על הרכב – מאזדה 2 הוא רכב סופר-מיני קומפקטי, מעוצב בסגנון דינמי וצעיר עם עיצוב פנימי המזכיר מכוניות יוקרה. המכונית מציעה תצרוכת דלק יעילה, אבזור עשיר, מערכות נוחות ובטיחות ומערכת מולטימדיה מתקדמת.

בעיות במזגן – נהגים התלוננו כי בימים חמים קשה לקרר את חלל הרכב, גם כשהרכב נוסע במהירות גבוהה. כביכול המזגן פועל אבל האוויר היוצא מהפתחים נותר פושר, ולא בגלל מחסור בגז. נהגים מדווחים גם על קושי באיתור מסנן המזגן ברכב.

פתרון אפשרי – במקרים אלה, ובכלל, כדאי להחליף את מסנן המזגן במהלך טיפול עשרת אלפים.

בעיות נפוצות במזגן מאזדה 3

על הרכב – מאזדה 3 הוא רכב משפחתי בעל יעילות אווירודינמית. בדגם זה הותקן מנוע בנזין Skyactiv-G, עם הזרקה ישירה וחיסכון משמעותי בדלק. מאזדה 3 ידועה במפרט אבזור נוחות ובטיחות עשיר מאוד, ועיצוב שמזכיר את גרסת הסדאן של מאזדה 6.

בעיות במזגן – גם במאזדה 3 הטענה היא שבימים חמים המזגן לא מצליח לקרר את חלל המכונית.
לדברי היבואן, הבעיה כאן היא שולית ונובעת בדרך כלל מהתוכנה השולטת בפעולותיו של המזגן או מהמסנן. נראה כי התקלה מאפיינת בעיקר את גרסה הזולה יותר של הרכב שנמכרת לציי רכב רבים בארץ. בעקבות התלונות הרבות, התייחסה החברה הן לבעיות שגרמה התוכנה והן לאלה שגרם המסנן.

פתרון אפשרי – באשר לתוכנה, בדיקות חשפו כי פעולת המזגן מתנתקת למספר שניות כאשר הנהג משלב הילוך לאחור, לוחץ על הגז ומסובב את ההגה. מודעות לתופעה זו תסייע לכם להבין ולהתמודד עם הבעיה. ובאשר למסנן הפנימי, התברר כי הוא מפריע לזרימת האוויר. בעיה זו נפתרת בקלות באמצעות אביזר פלסטי מיוחד המורכב עליו.

בעיות נפוצות במזגן מאזדה 6

על הרכב – מאזדה 6 הוא רכב הדגל של החברה. מדובר במכונית גדולה עם עיצוב מרהיב, ומנוע בנזין שמבוסס על הפלטפורמה של Skyactiv-X ויעיל מבחינת צריכת הדלק. הרכב מבטיח נוחות מרבית לנוסעים, בידוד מרעשים ויכולת דינמית משופרת. מתאים גם למשפחות וגם לנהגים שמחפשים אתגרים והרפתקאות.

בעיות במזגן – נהגים התלוננו כי בזמן נהיגה עם מזגן מופעל, קשה יותר לסובב את ההגה ויש תחושה שההספק יורד באופן משמעותי.

פתרון אפשרי – הגורם לתופעה זו טמון בעובדה שרצועת המנוע במאזדה 6 מניעה לא רק את משאבת ההגה אלא גם את המדחס של המזגן. יש הסבורים שהבעיה נוצרת כתוצאה מרצועה רפויה שמחליקה בעת הפעלת המזגן ולא מצליחה להפעיל במלוא ההספק את משאבת ההגה. אחרים טוענים שהעובדה שחלה ירידה בהספק הרכב מעידה על התנגדות גדולה מדי של המדחס. בכול מקרה, נהגים שנתקלים בבעיה זו מתבקשים להימנע מהפעלת המזגן ולתקן את התקלה במוסך מורשה.

מאמרים נוספים


מאזדה CX-5 – מה הופך אותו לאחד הרכבים הנמכרים בישראל?

מאזדה 2 – תקלות נפוצות

ההגה ננעל – מה עלי לעשות?

פורד פוקוס – בעיות בגיר

המסחריות של פורד